| Manufacturer | Rev-A-Shelf |
| Part Number | RS.597.18CR |
| Manufacturer's Part | 597-18CR-10 |
| Weight | 1.300 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Each |
| Alias Part Number | RS.597.18CR |
| Preorder | N |
| Product Type | Tray Dividers |
| Number of Shelves |
| Slide Type |
| Door Mount |
| Primary Finish | Chrome |
| Secondary Finish |
| Primary Material | Steel |
| Secondary Material |
| Width | 3/4" |
| Depth | 20" |
| Height | 18" |
| Minimum Cabinet Opening Width |
| Minimum Cabinet Opening Depth |
| Minimum Cabinet Opening Height |
| Includes | (1) Chrome organizer with mounting hardware |
| Manufacturer Series |
Rev A Shelf 597-18CR 18" Chrome Tray Divider with Clips
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

