| Manufacturer | Teknaform |
| Part Number | EG.PV3957.19.500 |
| Manufacturer's Part | 3957/WX796-40 |
| Weight | 16.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Roll |
| Alias Part Number | EG.PV3957.19.500 |
| Preorder | N |
| Width | 1-3/16" |
| Thickness | 0.020" |
| Edgebanding Color Number | WX796-40 |
| Manufacturer Colour Name | Vosges Pear |
| Backing |
| Finish |
| Colour Family | Browns; |
| Design Family | Woodgrains; |
| Roll Size | 500' |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

