| Manufacturer | Teknaform |
| Part Number | EG.PV9815.15.600 |
| Manufacturer's Part | ST9815 |
| Weight | 2.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Roll |
| Alias Part Number | EG.PV9815.15.600 |
| Preorder | N |
| Width | 15/16" |
| Thickness | 0.018" |
| Edgebanding Color Number | ST9815 |
| Manufacturer Colour Name | Summer Vacation |
| Backing |
| Finish |
| Colour Family | Blues/Purples; Greens; |
| Design Family | Solids; |
| Roll Size | 600' |
Whether you require edgebanding solutions for residential furniture and cabinetry or more impact-resistant solutions for high-traffic areas such as offices, hospitals, schools or dormitories, Teknaform has all your PVC edgebanding needs covered.
Matching TFL
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

