| Manufacturer | Teknaform |
| Part Number | EG.PV247.2.12.300 |
| Manufacturer's Part | ST247 3/4 2MM 300 FT |
| Weight | 8.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Roll |
| Alias Part Number | EG.PV247.2.12.300 |
| Preorder | N |
| Width | 3/4" |
| Thickness | 2mm |
| Edgebanding Color Number | ST247 |
| Manufacturer Colour Name | Storm |
| Backing |
| Finish |
| Colour Family | Grays; |
| Design Family | Solids; |
| Roll Size | 300' |
Whether you require edgebanding solutions for residential furniture and cabinetry or more impact-resistant solutions for high-traffic areas such as offices, hospitals, schools or dormitories, Teknaform has all your PVC edgebanding needs covered.
Matching TFL:
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

