| Manufacturer: | McFaddens Preferred |
| Part Number: | KE.FROSTWHTLAM.60 | MPN: 113-30-4007-60 | KE.FROSTWHTLAM.VG6A |
| Manufacturer | McFaddens Preferred |
| Part Number | KE.FROSTWHTLAM.60 |
| Manufacturer's Part | 113-30-4007-60 |
| Weight | 18.750 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Sheet |
| Alias Part Number | KE.FROSTWHTLAM.VG6A |
| Preorder | N |
| Width | 5' |
| Length | 12' |
| Thickness | 0.028" |
| Grade | Vertical |
| Finish | Suede |
| Product Type | High Pressure Laminate (HPL) |
| Manufacturer Pattern Name | Frosty White |
| Manufacturer Pattern Number | 113 |
| Color Family |
| Design Family |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

