| Product # | Description |
|---|---|
![]() AM.BP36760.FB |
Amerock Appoint 5-1/16" Center to Center Bar Pull, Matte Black BP36760FB |
![]() AM.BP36760.CZ |
Amerock Appoint 5-1/16" Center to Center Bar Pull, Champagne Bronze BP36760CZ |
![]() AM.BH36072.CZ |
Amerock Appoint 7-1/16" Width Wall Mount Towel Ring, Champagne Bronze |
![]() AM.BP36759.CZ |
Amerock Appoint 3-3/4" Center to Center Bar Pull, Champagne Bronze BP36759CZ |
![]() AM.BP36759.FB |
Amerock Appoint 3-3/4" Center to Center Bar Pull, Matte Black BP36759FB |
![]() AM.BP36760.BBZ |
Amerock Appoint 5-1/16" Center to Center Bar Pull, Champagne Bronze BP36760BBZ |
![]() AM.BP36761.BBZ |
Amerock Appoint 7-9/16" Center to Center Bar Pull, Golden Champagne BP36761BBZ |
![]() AM.BP36761.FB |
Amerock Appoint 7-9/16" Center to Center Bar Pull, Matte Black BP36761FB |
![]() AM.BP36762.BBZ |
Amerock Appoint 3" or 3-3/4" Dual Center to Center Cup Pull, Golden Champagne BP36762BBZ |
![]() AM.BP36762.CZ |
Amerock Appoint 3" or 3-3/4" Dual Center to Center Cup Pull, Champagne Bronze BP36762CZ |
![]() AM.BP36763.BBZ |
Amerock Appoint 5-1/16" or 6-5/16" Dual Center to Center Cup Pull, Golden Champagne BP36763BBZ |
![]() AM.BP36763.FB |
Amerock Appoint 5-1/16" or 6-5/16" Dual Center to Center Cup Pull, Matte Black BP36763FB |
![]() AM.BP36764.FB |
Amerock Appoint 3" Center to Center Bar Pull, Matte Black BP36764FB |
![]() AM.BP37360.FB |
Amerock Appoint 6-5/16" Center to Center Bar Pull, Matte Black BP37360FB |
| Manufacturer | Amerock |
| Part Number | AM.BP36762.BBZ |
| Manufacturer's Part | BP36762BBZ |
| Weight | 0.200 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Each |
| Preorder | N |
| Product Type | Cup Pull |
| Collection Style | Traditional |
| Finish Family | Gold Tones |
| Product Finish | Golden Champagne |
| Center to Center | 3" & 3-3/4" (76mm & 96mm) |
| Length | 4-7/8" (124mm) |
| Width | 1-1/2" (38mm) |
| Projection | 15/16" (24mm) |
| Collection | Appoint |
| Material | Zinc |
| Shape | Bar |
| Includes | Screw Size(s): #8-32 x 1 in. Truss Head Machine Screw & #8-32 x 1-1/2 in. Truss Head Machine Screw |
| Diameter |
Amerock Appoint 3" or 3-3/4" Dual Center to Center Cup Pull, Golden Champagne BP36762BBZ
The Amerock BP36762BBZ Appoint 3 inch or 3-3/4 inch (76mm or 96mm) Center-to-Center Cup Pull is finished in Golden Champagne.
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form















