| Product # | Product Type | Product Finish | Size | Thickness | Mineral | Box Quantity |
|---|---|---|---|---|---|---|
![]() WH.BF0587089910920 |
Sanding Pad | 1 Sided | 5" x 5.5" | 3/16" | Aluminum Oxide | 20 |
![]() WH.BF0587089914920 |
Sanding Pad | Blue | 5" x 5.5" | 3/16" | Aluminum Oxide | 20 |
![]() WH.BF0587089914961 |
Sanding Pad | Blue | 5" x 5.5" | 3/16" | Aluminum Oxide | 250 |
![]() WH.BF0587089918920 |
Sanding Pad | Green | 5" x 5.5" | 3/16" | Aluminum Oxide | 20 |
![]() WH.BF0587089919920 |
Sanding Pad | Orange | 5" x 5.5" | 3/16" | Aluminum Oxide | 20 |
![]() WH.BF0587089922920 |
Sanding Pad | Yellow | 5" x 5.5" | 3/16" | Aluminum Oxide | 20 |
| Manufacturer | Wurth |
| Part Number | WH.BF0587089922920 |
| Manufacturer's Part | 0587089922961 20 |
| Weight | 1.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Box |
| Preorder | N |
| Product Type | Sanding Pad |
| Product Finish | Yellow |
| Size | 5" x 5.5" |
| Thickness | 3/16" |
| Grit |
| Hole Pattern |
| Backing Material |
| Mineral | Aluminum Oxide |
| Vacuum Type |
| Box Quantity | 20 |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form







