| Manufacturer | Rev-A-Shelf |
| Part Number | RS.4WC.15DM.1 |
| Manufacturer's Part | 4WC-15DM1 |
| Weight | 5.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Each |
| Alias Part Number | RS.4WC.15DM.1 |
| Preorder | N |
| Product Type | Bottom Mount Waste Container Pull Out |
| Configuration | Single |
| Door Mount | Yes |
| Slide Motion | Full Extension Ball Bearing |
| Pull-out Base Material | Wood |
| Pull-out Base Finish | Maple |
| Width | 11-1/4" |
| Depth | 21-3/4" |
| Height | 19-1/4" |
| Minimum Cabinet Opening Width | 11-3/4" |
| Minimum Cabinet Opening Depth | 21-3/4" |
| Minimum Cabinet Opening Height | 19-3/8" |
| Bin Size | 35 Quart |
| Bin Color | White |
| Load Capacity | 150 lbs |
| Includes | (1) White 35 quart waste container with Wood frame and mounting hardware |
| Manufacturer Series | 4WC |
4WC 35 Quart Maple/White Single Bottom Mount Waste Container Rev-A-Shelf 4WC-15DM1
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

