| Manufacturer | Rev-A-Shelf |
| Part Number | RS.RV.1024.17.10 |
| Manufacturer's Part | RV-1024-17-10 |
| Weight | 12.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 10 |
| Priced By | Each |
| Alias Part Number | RS.RV.1024.17.10 |
| Preorder | N |
| Product Type | Replacement Bins and Lids |
| Configuration |
| Door Mount |
| Slide Motion |
| Pull-out Base Material |
| Pull-out Base Finish | Silver |
| Width | 11" |
| Depth | 10-7/8" |
| Height | 17-3/4" |
| Minimum Cabinet Opening Width |
| Minimum Cabinet Opening Depth |
| Minimum Cabinet Opening Height |
| Bin Size | 27 Quart |
| Bin Color | Silver |
| Load Capacity |
| Includes | (10) Silver 27 quart waste containers |
| Manufacturer Series |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

