| Manufacturer | Teknaform |
| Part Number | EG.PV105.15.3.300 |
| Manufacturer's Part | STN105 15/16 3MM 300 FT |
| Weight | 12.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Roll |
| Preorder | N |
| Width | 15/16" |
| Thickness | 3mm |
| Edgebanding Color Number | ST105 |
| Manufacturer Colour Name | Black |
| Backing |
| Finish |
| Colour Family | Blacks; |
| Design Family | Solids; |
| Roll Size | 300' |
Whether you require edgebanding solutions for residential furniture and cabinetry or more impact-resistant solutions for high-traffic areas such as offices, hospitals, schools or dormitories, Teknaform has all your PVC edgebanding needs covered.
Matching TFL:
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

