| Product # | Product Type | Collection Style | Finish Family | Product Finish | Center to Center | Length | Width | Projection | Collection | Material | Shape | Includes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() AM.BP36656.CBBR |
Pull | Contemporary | Black | Clear/Black Bronze | 6-5/16" (160mm) | 7-7/8" (200mm) | 3/4" (19mm) | 1-1/2" (38mm) | Glacio | Zinc | Bar | (1) Pull and (2) #8-32 x 1" Screws |
![]() AM.BP36655.CBBR |
Pull | Contemporary | Black | Clear/Black Bronze | 5-1/16" (128mm) | 6-9/16" (167mm) | 3/4" (19mm) | 1-1/2" (38mm) | Glacio | Zinc | Bar | (1) Pull and (2) #8-32 x 1" Screws |
![]() AM.BP36656.CBBZ |
Pull | Contemporary | Gold Tones | Clear/Golden Champagne | 6-5/16" (160mm) | 7-7/8" (200mm) | 3/4" (19mm) | 1-1/2" (38mm) | Glacio | Zinc | Bar | (1) Pull and (2) #8-32 x 1" Screws |
![]() AM.BP36659.CG10 |
Pull | Contemporary | Silver Tones | Clear/Satin Nickel | 3" | 4.5625" | 3/4" | 1.5" | Glacio | Zinc/Glass | Bar | Screw Size(s): #8-32 x 1in LGTH T.H. Machine Screw |
| Manufacturer | Amerock |
| Manufacturer's Part | BP36656CBBZ |
| Weight | 0.100 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Each |
| Alias Part Number | AM.BP36656.CBBZ |
| Preorder | N |
| Product Type | Pull |
| Collection Style | Contemporary |
| Finish Family | Gold Tones |
| Product Finish | Clear/Golden Champagne |
| Center to Center | 6-5/16" (160mm) |
| Length | 7-7/8" (200mm) |
| Width | 3/4" (19mm) |
| Projection | 1-1/2" (38mm) |
| Collection | Glacio |
| Material | Zinc |
| Shape | Bar |
| Includes | (1) Pull and (2) #8-32 x 1" Screws |
| Diameter |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form





