| Product # | Product Type | Collection Style | Product Finish | Center to Center | Length | Width | Projection | Collection | Material | Shape | Includes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() AM.BP36649.MWPN |
Pull | Transitional | Marble White/Polished Nickel? | 5-1/16" (128mm) | 7-1/2" (191mm) | 13/16" (21mm) | 1-9/16" (40mm) | Carrione | Zinc | Bar | (1) Pull and (2) #8-32 1" Screws |
| Manufacturer | Amerock |
| Manufacturer's Part | BP36649MWPN |
| Weight | 0.100 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Each |
| Alias Part Number | AM.BP36649.MWPN |
| Preorder | N |
| Product Type | Pull |
| Collection Style | Transitional |
| Finish Family |
| Product Finish | Marble White/Polished Nickel? |
| Center to Center | 5-1/16" (128mm) |
| Length | 7-1/2" (191mm) |
| Width | 13/16" (21mm) |
| Projection | 1-9/16" (40mm) |
| Collection | Carrione |
| Material | Zinc |
| Shape | Bar |
| Includes | (1) Pull and (2) #8-32 1" Screws |
| Diameter |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form


