| Product # | Description |
|---|---|
SLDS.A65577/25 |
Salice FUTURA PUSH Full Extension Push-to-Open Undermount Drawer Slide, 10" - A65577/25 |
![]() SLDS.A65577/30 |
Salice FUTURA PUSH Full Extension Push-To-Open Undermount Drawer Slide, 12" A65577/30 CP6 |
![]() SLDS.A65577/35 |
Salice FUTURA PUSH Full Extension Push-To-Open Undermount Drawer Slide, 14" A65577/35 CP6 |
![]() SLDS.A65577/40 |
Salice FUTURA PUSH Full Extension Push-To-Open Undermount Drawer Slide, 16" A65577/40 CP6 |
![]() SLDS.A65577/45 |
Salice FUTURA PUSH Full Extension Push-To-Open Undermount Drawer Slide, 18" - A65577/45 CP6 |
![]() SLDS.A65577/50 |
Salice FUTURA PUSH Full Extension Push-To-Open Undermount Drawer Slide, 20" - A65577/50 CP6 |
![]() SLDS.A65577/55 |
Salice FUTURA PUSH Full Extension Push-To-Open Undermount Drawer Slide, 22" - A65577/55 CP6 |
![]() SLDS.A65577/60 |
Salice FUTURA PUSH Full Extension Push-To-Open Undermount Drawer Slide, 24" - A65577/60 CP6 |
| Manufacturer | SALICE |
| Manufacturer's Part | A65577/45 CP6 |
| Weight | 2.500 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Pair |
| Preorder | N |
| Product Type | Undermount Drawer Slide |
| Product Finish | Zinc |
| Length | 18" |
| Extension | Full Extension |
| Closing Type | Push-to-Open |
| Load Rating | 34 kg |
| Application | Drawer Slide |
| For Drawer Box Thickness | 5/8" |
| Manufacturer Series | Futura PUSH |
| Mounting Style | En dessous |
| Includes | (1) Pair Slides |
| Material | Steel |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form





