| Manufacturer | Wurth |
| Part Number | WH.060811592 |
| Manufacturer's Part | 060811592 061 1 |
| Weight | 0.500 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Package |
| Alias Part Number | WH.060811592 |
| Preorder | N |
| Product Type | Jig Saw Blade-Wood |
| Includes | Box of (5) Blades |
| Uses | Hardwood, softwood, plastic-laminated chipboard panels, plywood & bonded woods |
| Teeth Per Inch (TPI) |
| Overall Length | 100mm |
| Working Length | 75mm |
| Thickness | 1.35mm |
| Cut Type | Straight/Fine |
| Shank | T-Shank |
| Teeth Distance | 2.5mm |
| Material | High Carbon Steel |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

