| Manufacturer | Rev-A-Shelf |
| Part Number | RS.4CDS.24SC.1 |
| Manufacturer's Part | 4CDS-24SC-1 |
| Weight | 26.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Each |
| Preorder | N |
| Product Type | Pull-Out Cookware Organizers |
| Number of Shelves | One |
| Slide Type | Soft-Close Undermount Full Extension |
| Door Mount | No |
| Primary Finish | Maple |
| Secondary Finish |
| Primary Material | Wood |
| Secondary Material |
| Width | 20-1/2" |
| Depth | 22-3/32" |
| Height | 10-1/2" |
| Minimum Cabinet Opening Width | 20-1/2" |
| Minimum Cabinet Opening Depth | 22-1/4" |
| Minimum Cabinet Opening Height | 10-3/4" |
| Includes | (1) Wood drawer, (6) wood dividers and clips, slides and mounting hardware |
| Manufacturer Series | 4CDS |
Rev-A-Shelf Casserole Dish Organizer 20-1/2" Full Extension BLUM Soft-Close - 4CDS-24SC-1
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

