| Product # | Product Type | Collection Style | Finish Family | Product Finish | Center to Center | Length | Width | Projection | Collection | Material | Shape | Includes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() AM.BP36913.CZ |
Pull | Contemporary | Bronze Tones | Champagne Bronze | 5-1/16" (128mm) | 5-15/16" (151mm) | 1/2" (13mm) | 1-5/16" (33mm) | Versa | Zinc | Bar | (1) Pull and mounting hardware |
![]() AM.BP36913.FB |
Bar Pull | Contemporary | Black | Matte Black | 5-1/16" (128mm) | 5-15/16" (151mm) | 1/2" (13mm) | 1-5/16" (33mm) | Versa | Zinc | Bar | #8-32 x 1in & #8-32 x 1-1/2in Truss Head Machine Screws |
![]() AM.BP36915.FB |
Bar Pull | Contemporary | Black | Matte Black | 8-13/16" (224mm) | 9-3/4" (248mm) | 1/2" (13mm) | 1-5/16" (33mm) | Versa | Zinc | Bar | #8-32 x 1in & #8-32 x 1-1/2in Truss Head Machine Screws |
| Part Number | AM.BP36915.FB |
| Manufacturer's Part | BP36915FB |
| Weight | 0.100 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Each |
| Preorder | N |
| Product Type | Bar Pull |
| Collection Style | Contemporary |
| Finish Family | Black |
| Product Finish | Matte Black |
| Center to Center | 8-13/16" (224mm) |
| Length | 9-3/4" (248mm) |
| Width | 1/2" (13mm) |
| Projection | 1-5/16" (33mm) |
| Collection | Versa |
| Material | Zinc |
| Shape | Bar |
| Includes | #8-32 x 1in & #8-32 x 1-1/2in Truss Head Machine Screws |
| Diameter |
Amerock Versa 8-13/16" Center to Center Bat Pull, Matte Black BP36915FB
The Amerock BP36915FB Versa 8-13/16 inch (224mm) Center-to-Center Pull is finished in Matte Black.
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form




