| Manufacturer | Surfprep Abrasives |
| Part Number | SUR.SPRP-F-20 |
| Manufacturer's Part | SPRP-F-20 |
| Weight | 2.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Box |
| Preorder | N |
| Product Type | Sanding Pad |
| Product Finish | Blue |
| Size | 5.5" x 4.5" |
| Thickness | 3/16" |
| Grit | 180-240 |
| Hole Pattern | No Holes |
| Backing Material | Foam |
| Mineral | Aluminum Oxide |
| Vacuum Type | Non-Vacuum |
| Box Quantity | 20 |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

