| Manufacturer | Rev-A-Shelf |
| Part Number | RS.RV.DM.KIT |
| Manufacturer's Part | RV DM KIT |
| Weight | 1.100 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Each |
| Alias Part Number | RS.RV.DM.KIT |
| Preorder | N |
| Product Type | Door Mount Kit |
| Hamper Capacity |
| Product Finish | White |
| Width | 1-1/2" |
| Depth | 2-1/8" |
| Height | 8" |
| Door Mount |
| Includes | (2) door brackets, (2) frame brackets and hardware |
| Slide Type |
| Minimum Cabinet Opening Width | 1-5/8" |
| Minimum Cabinet Opening Depth | 2-3/8" |
| Minimum Cabinet Opening Height | 8-1/8" |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

