| Manufacturer | Rev-A-Shelf |
| Part Number | RS.4SBPT.18.1 |
| Manufacturer's Part | 4SBPT-18-1 |
| Weight | 8.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Each |
| Preorder | N |
| Product Type | Door Storage Systems |
| Number of Shelves |
| Slide Type |
| Door Mount | Yes |
| Primary Finish | Maple |
| Secondary Finish |
| Primary Material | Wood |
| Secondary Material |
| Width | 13-1/2" |
| Depth | 7-11/32" |
| Height | 18-1/2" |
| Minimum Cabinet Opening Width | 14.375" |
| Minimum Cabinet Opening Depth | 7.5" |
| Minimum Cabinet Opening Height | 19" |
| Includes | (1) Paper towel holder, mounting hardware and door-mount brackets |
| Manufacturer Series | 4SBPT |
18" Wood Door Mount Paper Towel Organizer, Rev-A-Shelf
Need a quick clean-up? Reach for your paper towels in an easy-to-access location beneath your sink with our door-mounted paper towel rack. It features a lower shelf for additional storage and a simple design to store your paper towels out of sight.
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

