| Product # | Thickness | Size | Colour Name | Texture | FSC Certified | Sides Finish | NAUF ULEF | Core |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() MLM.SF23312.32V |
3/4" | 4' x 8' | Fossil | Velvet | No | Two | N/A | Particle Board |
![]() MLM.SF23310.32V |
5/8" | 4' x 8' | Fossil | Velvet | No | Two | N/A | Particle Board |
| Manufacturer | Arauco |
| Manufacturer's Part | 5037894-WB0040 |
| Weight | 98.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Sheet |
| Alias Part Number | MLM..SF23312..32V |
| Preorder | N |
| Thickness | 3/4" |
| Size | 4' x 8' |
| Colour | SF233 |
| Colour Name | Fossil |
| Texture | Velvet |
| FSC Certified | No |
| Sides Finish | Two |
| NAUF ULEF | N/A |
| Core | Particle Board |
| Bundle Quantity | 40 |
| Additional Information | N/A |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form



