| Manufacturer: | McFaddens Preferred |
| Part Number: | BH.RY12CW2WVCUVI32 | MPN: 18MMCW/2WRYBIRCHVCIMPUV2S4X8B |
| Manufacturer | McFaddens Preferred |
| Part Number | BH.RY12CW2WVCUVI32 |
| Manufacturer's Part | 18MMCW/2WRYBIRCHVCIMPUV2S4X8B |
| Weight | 85.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Sheet |
| Alias Part Number | BH.RY12CW2WVCUVI32 |
| Preorder | N |
| Wood Species |
| Good Sides | |Two| |
| Cut | Rotary Cut |
| Grade | CW/2W |
| Thickness | 3/4" |
| Size | 4' x 8' |
| Core | Veneer Core |
| Pre-Finished | Yes |
| Additional Information | UV 2 Sides |
| FSC Certified | No |
| NAUF ULEF |
| Bundle Quantity | 50 |
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

