| Manufacturer | Rev-A-Shelf |
| Part Number | RS.563.51.C |
| Manufacturer's Part | 563-51-C |
| Weight | 2.600 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Each |
| Alias Part Number | RS.563.51.C |
| Preorder | N |
| Product Type | Towel Holders |
| Door Mount | No |
| Primary Finish | Chrome |
| Primary Material | Steel |
| Width | 4-1/16" |
| Depth | 12-7/8" |
| Height | 1-1/2" |
| Minimum Cabinet Opening Width | 5" |
| Minimum Cabinet Opening Depth | 13" |
| Minimum Cabinet Opening Height | 2" |
| Includes | (1) Chrome pullout towel holder and mounting hardware |
| Manufacturer Series | 563 |
2-Prong Towel Bar Pullout Chrome Rev-A-Shelf 563-51-C
The 563-47 Pullout Towel Bar is the perfect example of user-friendly with 3 prongs that slide-out of the cabinet 12" for total convenience.
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

