| Manufacturer | Teknaform |
| Part Number | EG.PV4079.15.300 |
| Manufacturer's Part | WUX4079-5BO 15/16 X .018 X 300FT |
| Weight | 6.000 lbs |
| Sold in Multiples of | 1 |
| Priced By | Roll |
| Preorder | N |
| Width | 15/16" |
| Thickness | 0.018" |
| Edgebanding Color Number | WUX4079-5BO |
| Manufacturer Colour Name | Americana |
| Backing |
| Finish | Nobella |
| Colour Family | Browns; |
| Design Family | Woodgrains; |
| Roll Size | 300' |
Whether you require edgebanding solutions for residential furniture and cabinetry or more impact-resistant solutions for high-traffic areas such as offices, hospitals, schools or dormitories, Teknaform has all your PVC edgebanding needs covered.
Matching TFL:
How to Use This Tool
For order questions, please contact customer service directly at 877-218-6001 or via our contact form

